Sunday 19 August 2018

يكشنبه 28 مرداد ماه 1397 17:43:42

 

نسخه آزمایشی

English Page

 

  اطلاعیه پذیرش دانشجو و مدارک ثبت نام

  سامانه امور پایان نامه

  ارتباط مستقیم با مسئولین دانشگاه

  تابلو اعلانات کلاس ها

  نقشه جغرافیایی دانشگاه

Islamic Azad University, Kish International Branch

 دکتر میرزاده در نشست صمیمی با جمعی از آزادگان 

     همزمان با سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی، نشست صمیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با جمعی از آزادگان دانشگاه برگزار شد.

 

 

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این نشست دکتر میرزاده با بیان اینکه تاریخ انقلاب اسلامی نشان می دهد که عنایت الهی همواره متوجه مردم ایران بوده است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی، آزادی آزادگان عزیز و زمینه سازی برای شکستن حصر اقتصادی بیست و چند ساله کشور، نصر خداوند بوده که به ملت ایران عنایت شده است.

وی خطاب به آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: وجه بارز این عنایت الهی شما رادمردان آزاده و عزیزی هستید که شاهدان غیرت ملت ایران و سرو قامتان همیشه تاریخ ملت ما هستید. شما که رنج سالها اسارت را با توکل، توسل، صبوری، سرافرازی و مقاومت در مقابل دشمنان تحمل کردید و مدال بزرگی برای افتخارات این ملت هستید.

دکتر میرزاده همچنین به حضور طباطبایی به عنوان مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه اشاره کرد و گفت: حضور یک آزاده به عنوان مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی برای من تجمیع خاطری فراهم می کند که مسائل شما عزیزان با جدیت پیگیری می شود.

 

استفاده از خدمات آزادگان در سطوح مدیریتی دانشگاه

وی با تأکید بر اینکه یکی از سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی استفاده از خدمات آزادگان در دانشگاه است، گفت: این امر جزو برنامه ها و اولویت های ماست که از خدمات آزادگان در تمام سطوح استفاده کنیم. چرا که همه مردم و مسئولان خود را مدیون این عزیزان می دانند که برای پایداری انقلاب و کشور سالها در بند اسارت رنجور بودند و می توانند اراده یک ملت را تقویت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بخشنامه قانون جامع ایثارگران در این دانشگاه اظهار داشت: این بخشنامه به تمام واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده و پیگیری های لازم برای اجرای آن صورت خواهد گرفت و از همه واحدها می خواهیم که از حضور ایثارگران در سطوح مدیریتی نیز استفاده کنند.

وی خطاب به آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از شما می خواهم برای پیشبرد و توسعه امور به مدیریت این دانشگاه کمک کنید چرا که وجود ارزشمند شما برای دانشگاه مغتنم است.

دکتر میرزاده افزود: از اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی همراه شما عزیزان باشیم، خوشحالم و در حوزه های فرهنگی، دانشجویی، برنامه ریزی، اقتصاد دانش بنیان و در هر حوزه دیگری که تخصص شما ایجاب کند از حضور شما نهایت استفاده را خواهیم کرد.

 

اتخاذ برنامه ریزی منسجم برای استفاده از خدمات آزادگان در حوزه فرهنگی واحدهای دانشگاهی

وی خطاب به دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار اتخاذ یک برنامه ریزی منسجم شد تا از خدمات آزادگان در حوزه فرهنگی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور استفاده شود.

دکتر میرزاده همچنین با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای ابتدایی تأسیس تنها برای آموزش طراحی شده بود و یک دانشگاه نسل اول به حساب می آمد، اظهار داشت: امروز به سمت دانشگاه نسل سوم که دانشگاهی کارآفرین است پیش می رویم و در تلاشیم که از علم، ثروت و اشتغال ایجاد کنیم.

 

استفاده از علم دانشجویان دانشگاه در جهت کارآفرینی

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه سازماندهی های لازم را انجام داده تا از علم دانشجویان این دانشگاه در جهت کارآفرینی استفاده شود. بر این اساس شورای اقتصاد دانش بنیان در تمام استانها تشکیل شده و ده ها بخشنامه نیز ابلاغ شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر تقریباً تمام واحدهای دانشگاهی به مسئله اقتصاد دانش بنیان وارد شده اند، گفت: واحدها تا 35درصد در شرکت های دانش بنیان مشارکت می کنند و تعدادی از محصولات خود را در سامانه آزاد اکسپو که یک نوع نمایشگاه مجازی است، عرضه می کنند.

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: جمعیت دانشجویان از سال 86 به شدت کاهش یافته به طوری که نیمی از صندلی های مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه خالی مانده است، همچنین با سیاست دولت قبل، دانشگاه آزاد اسلامی تضعیف شد و تعداد زیادی رقیب در سیستم دولتی و سیستم غیرانتفاعی شکل گرفت.

وی افزود: بر این اساس دانشجویان بین 2640 دانشگاه تقسیم شدند که این امر هم به دانشگاه آزاد اسلامی و هم به دانشگاههای دیگر لطمه زد و بار مالی نیز برای دانشگاهها ایجاد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه یکی از چالش های بزرگ دانشگاه مسائل اقتصادی و مالی است، گفت: بسیاری از واحدهای دانشگاه در دوره قبل زیان ده بودند که البته با توسعه تحصیلات تکمیلی، خوشبختانه بیشتر واحدها از حالت زیاندهی خارج شده اند.

دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: البته با برنامه ریزی، صبر و اعتدال می توانیم کارها را پیش ببریم و دانشگاه نیز عرصه ای برای مقاومت، صبوری و تحمل مشقات در ارتباط با مشکلات است.

وی ابراز امیدواری کرد با کوششی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته و با کلید تدبیر قفل تحریم ها شکسته شد ، شاهد تحول اقتصادی در سطح کشور و دانشگاهها باشیم.

نقش دانشگاه ها در تولید علم، تجاری سازی تحقیقات وافزایش اثربخشی با رفع تحریم ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر نقش دانشگاهها در کشور، گفت: در صورت برداشته شدن تحریم ها، دانشگاه ها می توانند نقش بهتری در تولید علم، تجاری سازی تحقیقات، رفع نیازهای جامعه و افزایش اثربخشی خود در اقتصاد مقاومتی که همان اقتصاد دانش بنیان است، ایفا کنند.

 

برنامه منسجم دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان برنامه هایی دارد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه از برخی دانشگاههای دولتی جلوتر است و مصداق این امر طرح شهرک های فناوری آزاد «شفا» و طرح بزرگ سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد «ساها» است و امیدواریم این ساختارهای به وجود آمده، توسعه پیدا کنند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه طرح های بزرگ فرهنگی ماندگار از اولویت های دانشگاه است، گفت: ما اعتقاد داریم اگر بستر فرهنگی در دانشگاه و جامعه توسعه پیدا کند، توسعه اقتصادی و اجتماعی نیز به دنبال آن به دست می آید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با ثبات قدم در تحمل سختی ها، به پیروزی بعدی که همانا حضور ایران و علم ایرانی به عنوان سرآمد در دنیا است، دست یابیم.

  تعداد نمایش : 1786 بار

QR

تماس با دانشگاه

جزیره کیش ، بلوار سنائی، میدان سازمان منطقه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش - کد پستی 7941775883

شماره تماس : 07644422720 - شماره فکس : 07644423957 ،  دانشکده پزشکی : 07644425865 - 09347685881

تماس مستقیم : شهریه 09347685134  ،  آموزش 09347685135 09347685136  ،  ریاست دانشگاه : 09347680546 ، مرکز مشاوره  روانشناسی  : 09347685196

جهت هرگونه ارتباط تلفنی و یا ایمیل با دفتر پژوهش به سامانه Defa.iaukish.ir مراجعه نمایید .

پست الکترونیکی : Info[@]IaukishInt.Ac.Ir

دسترسی سریع

  مدارک لازم جهت ثبت نام

  سرفصل و چارت دروس

  سازمان منطقه آزاد کیش

  سامانه قدیم دانشگاه