Saturday 21 July 2018

شنبه 30 تير ماه 1397 18:00:05

 

نسخه آزمایشی

English Page

 

  اطلاعیه پذیرش دانشجو و مدارک ثبت نام

  سامانه امور پایان نامه

  ارتباط مستقیم با مسئولین دانشگاه

  تابلو اعلانات کلاس ها

  نقشه جغرافیایی دانشگاه

Islamic Azad University, Kish International Branch

 واحد کیش میزبان همايش علمي بنياد امور بيماري هاي خاص 

 

همایش علمی بنیاد امور بیماری های خاص به مناسبت بيستمين سالگرد تاسيس بنیاد و با حضور رييس اين بنياد در دانشگاه ازاد اسلامي واحد بين المللي كيش برگزار گردید .
این همایش که با حضور جمعي از پزشكان، اعضاي هيات علمي دانشگاه ها ، دانشجويان در ساختمان جديد اين دانشگاه در كيش برگزار شد،
در ابتدا امير رضا شريف نيا رئيس واحد بين الملل كيش ضمن تبریک عید سعید مبعث به بیان اهداف برگزاري اين رويداد علمي پرداخت و بیان نمود توجه به مقوله پيشگيري و حمايت از بنياد امور بيماري هاي خاص از مهمترین اهداف این رویداد است.
سپس، رئيس بنياد امور بيماري هاي خاص به آمار مرگ مغزی پرداخت و افزود سالانه سه هزار نفر در كشور بر اثر مرگ مغزي جان خود را از دست مي دهند كه با اين تعداد نيازي به انتظار كشيدن در صف پيوند اعضا نيست اما نبود برنامه ريزي صحيح سبب بروز مشكلاتي در اين راستا شده است .
فاطمه هاشمی با ياد آوري اينكه اين بنياد با 128 مركز فعاليت خود را آغاز كرده است گفت : اين مراكز در ابتدا به 2 تا 10 تخت مجهز بودند اما امروز بيش از هزار مركز در كشور فعاليت مي كنند كه برخي از آنها داراي 70 تخت با امكانات هستند اما تا رسيدن به كمال مطلوب فاصله زياد است.
دكتر سيد حسين داوودي متخصص تغذيه و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به تحقيقات انجام گرفته در خصوص تاثير عوامل مغذي بر سرطان و رعايت برخي اصول در تغذيه گفت : تعادل در خوردن ، كنترل انرژي ، ميانه روي ، چگالي ( غذاي با كيفيت ) و تنوع غذايي از اصولي است كه افراد بايد در زندگي آن را رعايت كنند.
سپس، دكتر حميدرضا ميرزايي متخصص آنكولوژي و عضو دانشگاه شهيد بهشتي سخنران ديگر اين مراسم با ابراز تاسف از رشد بيماري سرطان در جهان شايعترين علت مرگ و مير را اين بيماري دانست و گفت : در كشورهاي آسيايي ميزان مرگ و مير بر اثر اين بيماري بيش از كشورهاي اروپايي است.
عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي ،سرطان ريه و پروستات را شايعترين بيماري در مردان دانست و گفت : سرطان هاي روده ، معده و كبد در رده هاي بعدي قرار دارند.
وي همچنين سرطان سينه ، دهانه رحم ،روده و ريه را شايعترين نوع سرطان در بانوان ذكر كرد و گفت : در 140 كشور سرطان سينه و در 40 كشور سرطان دهانه رحم از شايعترين بيماري ها در زنان است .
اين پزشك متخصص سرطان سينه را از بيماري هاي قابل علاج در كشور دانست .
وي در ادامه پيشنهادها و راهكارهايي در بحث پيشگيري و درمان مطرح كرد كه حذف سيگار و تنباكو ، واكسيناسيون ، تشخيص زودرس ، ثبت سرطان ، غربالگري از جمله آنهاست .
در بخش دیگری از این همایش دکتر آزیتا آذرکیوان هماتولوژیست و متخصص کودکان به بررسی روند پیشرفته بیماری تالاسمی از گذشته تا امروز و شیوه های درمان بیماری پرداخت.
دکتر فیروز فصیحی فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری، دکتر نیکو مظفری متخصص پوست و بیماری EB، دکتر سید حسین داوودی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  دکتر حمید رضا میرزایی متخصص آنکولوژی و رادیو تراپی، دکتر سید محمد حسین قادریان متخصص ژنتیک، دکتر رفیعی پور روانشناس، دکتر هاشمی متخصص کودکان و دکتر حسن احدی متخصص روانشناسی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
 در پایان مراسم که با حضور دانشجویان پزشکی و روانشناسی واحد برگزار شد اساتید در جلسه پرسش و پاسخ به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

 

  تعداد نمایش : 2584 بار

QR

تماس با دانشگاه

جزیره کیش ، بلوار سنائی، میدان سازمان منطقه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش - کد پستی 7941775883

شماره تماس : 07644422720 - شماره فکس : 07644423957 ،  دانشکده پزشکی : 07644425865 - 09347685881

تماس مستقیم : شهریه 09347685134  ،  آموزش 09347685135 09347685136  ،  ریاست دانشگاه : 09347680546 ، مرکز مشاوره  روانشناسی  : 09347685196

جهت هرگونه ارتباط تلفنی و یا ایمیل با دفتر پژوهش به سامانه Defa.iaukish.ir مراجعه نمایید .

پست الکترونیکی : Info[@]IaukishInt.Ac.Ir

دسترسی سریع

  مدارک لازم جهت ثبت نام

  سرفصل و چارت دروس

  سازمان منطقه آزاد کیش

  سامانه قدیم دانشگاه