Saturday 21 July 2018

شنبه 30 تير ماه 1397 17:58:42

 

نسخه آزمایشی

English Page

 

  اطلاعیه پذیرش دانشجو و مدارک ثبت نام

  سامانه امور پایان نامه

  ارتباط مستقیم با مسئولین دانشگاه

  تابلو اعلانات کلاس ها

  نقشه جغرافیایی دانشگاه

Islamic Azad University, Kish International Branch

 حضور گرم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و افتتاح پروژه های واحد 


سرمایه ما، دانشجویان و استادان هستند/ دانشگاه آزاد اسلامی واقعیتی بود که مردم ایران به آن نیاز داشتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم افتتاح ساختمان آموزش واحد بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی کیش، با ابراز رضایت از روند ساخت ساختمان آموزش و محل احداث آن در کنار ساحل مرجانی جزیره کیش، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واقعیتی بود که مردم ایران به آن نیاز داشتند که اگر نبود جوانان ما یا باید به خارج می رفتند و یا در حد دیپلم باقی بمانند که در هر دوصورت خوب نبود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر مردمی بودن این دانشگاه گفت: تا چند سال پیش به توسعه کمی گذشت و الان به توسعه کیفی فکر می کنیم و به گونه ای که در حال حاضر همه رشته های پیشرفته در این دانشگاه تحصیل و تدریس می شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر برنامه دانشگاه برای نزدیک شدن به استانداردهای جهانی، گفت: مزیت این دانشگاه این است که در سراسر کشور پراکنده شده و تحصیلات عالیه را برای مردم همه روستاها و شهرها، مخصوصا دختران امکان پذیر شد.

ایشان افزود: اینکه همه مردم بتوانند تا مقاطع عالیه در شهرهای خود تحصیل کنند، امتیاز ایران است و اخیرا در انگلیس تصمیم گرفتند که چنین کاری کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با برشمردن امتیازات جزایر ایرانی در خلیج فارس، به خصوص جزایر کیش و قشم، گفت: الان جزایر ما دانشگاهی دارند که فرزندان آن جزیره تحصیل کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر نقش تحصیل بر رشد علمی و اجتماعی و فرهنگی خانواده ها، گفت: خدا را شکر می کنیم که امام عزیز با یک میلیون با برکت ، راه را باز کردند و امروز این دانشگاه به بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا تبدیل شده است..

ایشان درباره گستردگی حضور واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور گفت: دکتر روحانی اخیرا در شورای عالی انقلاب فرهنگی آمایش سرزمینی دانشگاه های کشور را مطرح کردند و برای این کار 10 نفر رای دادند که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند حداقل 50 درصد بار آموزش عالی دولت را بر دوش بگیرد.

وی با اشاره به زیر سازی های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور گفت: فرزند این دانشگاه سازمان سماست که با 600 مدرسه در سراسر کشور مقدمه کار برای توسعه علمی و آموزشی است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افتخار اول این دانشگاه برای مردم است که هم کشور را توسعه می دهند و هم سطح سواد مردم را بالا می برد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره امکانات علمی، آزمایشگاهی و کارگاهی این دانشگاه گفت: امروز آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت کل کشور است و ساها با 7500 آزمایشگاه و 3500 کارگاه نیازهای علمی کشور را تامین می کند.

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه یکی از تقاضاهای مسئولان کشورهای مختلف جهان که به ایران سفر می کنند، تاسیس دفتری از دانشگاه آزاد اسلامی در کشور متبوع خودشان است، اظهار داشت: در روسیه اولین واحد را تاسیس کردیم. اتریش پیگیری می کند که دفتری از این دانشگاه داشته باشد و در انگلستان هم که از قبل واحد آکسفورد فعال بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه های علمی امروز و آینده کشور خواند و گفت: باید زمینه های ارتقای علمی فرزندان این سرزمین فراهم شود و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در همین راستاست.

ایشان درباره برنامه سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص اختصاص زمین به دانشگاه های مهم کشور در جهت تاسیس واحد بین الملل، گفت: خوشحالم که مقدمات کار در واحد بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی آماده شده و همین ساختمانی که امروز از آن بازدید کردیم، در خرداد ماه با تکمیل همه قسمت ها در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

 

 

ایشان با تشکر از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد جزیره کیش، گفت: با حسن سلیقه ساختمانی ساختند که علاوه بر محیطی ارزشمند برای تحصیل ، چشم انداز مناسبی هم در کنار خلیج فارس دارد و این آبروی نظام اسلامی در این قسمت از کشور است.

در آغاز این دیدار دکتر شریف نیا، رئیس واحد بین الملل دانشگاه آزاد کیش و مهندس محسن هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این دانشگاه ارائه کردند.

لازم به یادآوری است که آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از بهره برداری از لوح یادبود بنا و کشت نمادین نهال نخل در حیاط دانشگاه ، از قسمت های مختلف ساختمان آن بازدید کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تعداد نمایش : 4610 بار

QR

تماس با دانشگاه

جزیره کیش ، بلوار سنائی، میدان سازمان منطقه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش - کد پستی 7941775883

شماره تماس : 07644422720 - شماره فکس : 07644423957 ،  دانشکده پزشکی : 07644425865 - 09347685881

تماس مستقیم : شهریه 09347685134  ،  آموزش 09347685135 09347685136  ،  ریاست دانشگاه : 09347680546 ، مرکز مشاوره  روانشناسی  : 09347685196

جهت هرگونه ارتباط تلفنی و یا ایمیل با دفتر پژوهش به سامانه Defa.iaukish.ir مراجعه نمایید .

پست الکترونیکی : Info[@]IaukishInt.Ac.Ir

دسترسی سریع

  مدارک لازم جهت ثبت نام

  سرفصل و چارت دروس

  سازمان منطقه آزاد کیش

  سامانه قدیم دانشگاه